فرصت نوشتن همیشه مهیاست،اما وقتی ما نمی نویسیم

وقتی ما از روزمره مان نمی نویسیم یعنی فرصت فراموش کردن لحظه های شیرین مان را مهیا می کنیم.حتما شده با یک اتفاق ،از ته دل ذوق کنید و بخندید ولی بعد از چند وقت فراموشش کنید.چون در نوشته هایتان ثبتش نکرده اید.

وقتی ما از تجربه های تلخ مان نمی نویسیم،بعد از گذر از آن سختی و چیرگی امیدمان به آن سیاهی یاس و غم یادمان می رود که چقدر قوی بودیم و چطور توانستیم بر حال بدمان غلبه کنیم.

وقتی ما در هزار فکر پریشان خودمان قرار گرفته ایم ،نمی نویسیم چون فکر می کنیم باید ذهنی آزاد و آرام داشته باشیم تا بتوانیم بنویسم.اما بهترین زمان نوشتن ،در همان هزاران فکر درهمی است که در ذهن ما پیچک وار پیچیده اند و مدام جوانه ای از فکر و خیال می رویانند.

وقتی در شلوغی فکر می نویسی ،تمام شلوغی ها روی کاغذ صف می گیرند و بسیارشان با پیاده شدن بر روی کاغذ جانشان از دست می رود.چون دیگر از ذهن و خیال تغذیه نمی کنند و جان را نمی مکند.

نوشتن رهایی است،در نوشتن در می یابی که می شود هر روز هر لحظه قلم و کاغذ را در اختیارت داشته باشی،کدام فرصت است که همواره در هر لحظه ای برای تو مهیا می شود؟

صحبت کردن با دوست ،قدم زدن در طبیعت و بودن در دورهمی زمان و مکان مشخص دارد،نصف شبی شاید نشود دوستی را از خواب بیدار کرد که برای افکارت به دنبال راه حلی باشی یا حداقل به قول معروف خودت را خالی کنی…

ولی فرصت نوشتن همیشه مهیاست،همین حالا الهامی را که دریافت می کنی بنویس،شاید نوشتن یک کتاب باشد،شاید سفری جذاب باشد.حتی ساختن یک عادت جدید در زندگی ات…

در هر صورت قلم وکاغذ بهترین دوستان ما هستند و برای ما همیشه در دسترس هستند.

راستی اگر خواستی کتابی بنویسی،سفر بروی ،دوست جدیدی بیابی و راه جدیدی را امتحان کنی،اول در درون خودت راه را بساز،آنگاه در جهان بیرون راه ساخته می شود.

دوست من ،تنها روزی دو خط بنویس.خودت را از تجربه ی زیبای نوشتن محروم نکن.هرروز یک خاطره شیرین زندگی ات را بنویس،اگر درس جدیدی یاد گرفتی بنویس.اگر با لبخند کسی لبخند زدی بنویس.

در روزگاری دورتر با دیدن این دوخط نوشتن های کوتاه که در طول مسیر زندگی انجام داده ای، در می یابی که همین دو خط ها باعث شده تا زندگی را عمیق تر تجربه کنی…

به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه

بخش‌های سایت من:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط